ZDANY SPRAWDZIAN PRZED MISTRZOSTWAMI ŚWIATA!

ZDANY SPRAWDZIAN PRZED MISTRZOSTWAMI ŚWIATA

W weekend Kraków gościł najlepszych siatkarzy globu. Do Krakowskiej Tauron Areny w ramach 16. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera przyjechali  Francuzi, Rosjanie, Kanadyjczycy i oczywiście Polacy. Emocji nie brakowało, a mecz Polska – Rosja kończący turniej był najlepszym podsumowaniem rywalizacji. Po 5 setowym pojedynku górą okazali się nasi siatkarze, którzy tym samym wygrali po raz ósmy Memoriał.

Tegoroczny turniej był przedsmakiem wrześniowych Mistrzostw Świata. Nie dziwi wiec fakt, że swoją formę przed najważniejszą imprezą roku chciały sprawdzić najlepsze drużyny świata. W lipcu zakończyła się pierwsza edycja siatkarskiej Ligi Narodów, którą wygrała Rosja przed Francją i to wśród tych dwóch ekip wydawało się, że rozstrzygnie się falka o triumf podczas memoriału. Natomiast Polacy oraz Kanadyjczycy pokazali się z bardzo dobrej strony. Kanadyjczycy co prawda zakończyli rywalizację na czwartym miejscu, natomiast Polacy po wygranej w emocjonującym meczu z Rosją wygrali turniej. W pamięci kibiców z pewnością zostanie czwarty set, w którym nasi siatkarze prowadzili 11:2, a całego seta wygrali do 15. W tiebraku już tylko dopełniliśmy formalności pokonując Rosjan do 10. Fajnie w meczu funkcjonowała zagrywka. Dodatkowo nasi zawodnicy dokładali sporo punktów z bloku, i jak to się okazało był do klucz do zwycięstwa.

W meczu, który miał rozstrzygnąć o tym, która z ekip zajmie w memoriale trzecie miejsce mierzyła się Francja z Kanadą. Po pierwszym secie górą byli zawodnicy Stephana Antigi, którzy zdecydowanie go wygrali – 25:17. Dwa kolejne sety były już bardziej wyrównane, natomiast wygrane ostatecznie do 22 przez Francuzów. Decydujący okazał się 4 set, w którym Kanadyjczycy nie mieli już za dużo do powiedzenia, przegrywając go do 16, a cały mecz 3:1.

Poniżej wyniki wszystkich meczów memoriału:
POLSKA – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)
Rosja – Francja 3:1 (25:16, 23:25, 25:20, 26:24)
POLSKA – FRANCJA 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13)
Rosja – Kanada 3:2 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 21:19)
Francja – Kanada 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:16)
POLSKA – Rosja 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10)

Klasyfikacja końcowa zespołów:
1. POLSKA 7pkt (9:4)
2. Rosja 6pkt (8:6)
3. Francja 4pkt (6:7)
4. Kanada 1pkt (3:9)

Mistrzostwa Świata już za niespełna dwa tygodnie. W tym roku odbywać się będą w Bułgarii oraz Włoszech. Finał rozegrany zostanie 30 września w Turynie, a tytułu bronią Polacy. W fazie grupowej zmierzą się oni z: Bułgarią, Finlandią, Kubą, Iranem oraz Portoryko.

Relacje z Mistrzostw Świata przeczytacie i usłyszycie w Kamillo TV. Zapraszamy serdecznie!